Lut

18

5 zabiegów odmładzających na oczy

Opublikowane przez — Kategoria blog

Cienka, delikatna wrażliwa – taka jest skóra wokół oczu, na jakiej najbardziej uwidacznia się stres, zmęczenie i niestety wiek. Pozbawiona niemal zupełnie podskórnej tkanki tłuszczowej, płytko unaczyniona i zapracowana mimiką szybciej się starzeje. Co zatem zrobić, by zapewnić jej jak najdłużej młodość i doskonałą kondycję?

Jak cienka jest skóra wokół oczu?

0,5 mm – tak cienka jest nasza skóra wokół oczu, podczas, gdy na policzkach jest jej około 2 mm. Niemal całkowity brak gruczołów łojowych sprawia, że nie potrafi dobrze bronić się przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Słońce, skoki temperatur – to nie są jej sprzymierzeńcy. A ponadto mięśnie, które cały czas pracują podczas uśmiechu, mrużenia oczu, grymasów, co prowadzi do powstawania „kurzych łapek”. Wiek też robi swoje – spadek wilgotności skóry, wolne rodniki i toksyny, które osłabiają i niszczą włókna elastyny, zanik kolagenu związany ze spadkiem poziomu witaminy A, C i E oraz grawitacja – to wszystko powoduje stopniowe zwiotczenie skóry, coraz mniejszą zdolność do regeneracji i utratę kolorytu. Cienie pod oczami to kolejny problem, jaki z medycznego punktu widzenia może być następstwem zmian naczyniowych lub barwnikowych, co należy skonsultować z lekarzem. Zabiegi biorewitalizujące czy dermokosmetyki dają doskonałe efekty w walce z tymi objawami, wzmacniając i rozjaśniając dolną powiekę oraz skórę pod nią. Ponieważ „podkrążone oczy” pogłębiają efekt zmęczenia i starzejącej się skóry, ich redukcja jest terapią złożoną. Preparaty stosowane w kuracji powinny zawierać witaminę K oraz środki optycznie rozjaśniające cienie, zwłaszcza u osób po 30. roku życia, u których wskazaniem jest wzbogacenie zabiegów retinolem, który ma działanie przeciwzmarszczkowe – wyjaśniają eksperci z Wirtualnej Kliniki. Młody i atrakcyjny wygląd skóry w okolicach oczu wymaga jednak regularnej troski i świadomej pielęgnacji. Jej podstawą są oczywiście kremy i maski, ale na przebieg procesu starzenia niestety wpływu nie mamy. Możemy go jednak skutecznie opóźniać w gabinecie.

Botox

 pogromca zmarszczek mimicznych, od lat robiący karierę w dermatologii estetycznej. Wstrzyknięcie w mięśnie niewielkiej ilości toksyny botulinowej blokuje je i zapobiega ich aktywności. Efekt wygładzenia utrzymuje się około pół roku. Potem działanie toksyny botulinowej słabnie i zanika.

Mezoterapia i Fixer

Alternatywą dla Botoxu jest organiczny botoks Fixer – nowy koktajl liftingujący stworzony przez naturę, którego ekstrakty roślinne natychmiast rozluźniają zmarszczki mimiczne, dzięki synergii zawartych w nim składników, mających działanie: napinające (Acetylowany heksapeptyd-8), blokujące syntezę neuroprzekaźników (Acetylowany heksapeptyd-20), regenerujące włókna kolagenowe (DMAE – Dimetyloaminoetanol) oraz odmładzające i przeciwskurczowe (ekstrakt z okry). Poza botoksem Fixer, mezoterapia wykorzystuje całą gamę koktajli substancji leczniczych, jakie podane w skórę wokół oczu poprawiają jej nawilżenie i napięcie, działają  przeciwzmarszczkowo, zwalczając sińce i obrzęki.

Wypełnianie kwasem hialuronowym

Nieinwazyjna procedura wypełniania zmarszczek i korekcji zapadniętych skroni, doliny łez oraz zapadniętej skóry pod oczami. Jak podkreślają specjaliści z wirtualnaklinika.pl, wstrzykiwanie kwasu hialuronowego daje natychmiastowe rezultaty, a w zależności od wskazania dobierany jest odpowiedni wypełniacz, o określonej budowie i gęstości – od preparatów likwidujących zmarszczki, po wolumetryczne, modelujące wybrane partie twarzy (np. kształt ust czy nosa). Poprzez swoje działanie objętościowe, kwas hialuronowy spłyca zmarszczki i poprawia gęstość skóry wokół oczu, dając efekt silnej stymulacji. Dobrze tolerowany utrzymuje się w tej okolicy około roku.

Stempel

Ten zabieg jest niewątpliwie nowością, a jego mechanizm stanowi rodzaj aplikatora zaopatrzonego w mikroigiełki, za pośrednictwem których w delikatną skórę wokół oczu wprowadzane są substancje aktywne, bez naruszania jej integralności. Dermaheal HSR, SR zawierają kompleks peptydów biomimetycznych, które stymulują skórę do proliferacji komórek, syntezy kolagenu i elastyny oraz kwas hialuronowy. Bezbolesny zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Doskonale rewitalizuje dzięki odnowie komórkowej, likwiduje drobne zmarszczki i wspaniale nawilża.

Lipofilling, lipotransfer

Przeszczep tkanki tłuszczowej, który jest metodą coraz częściej stosowaną w chirurgii estetycznej. Modelowanie ciała za pomocą własnych komórek tłuszczowych, które są najpewniejszym materiałem do wypełniania zmarszczek czy wolumetrii, to doskonała alternatywa dla wypełniaczy, czyli sztucznych implantów. Skuteczna metoda w likwidacji cieni pod oczami, zważywszy na ubogą zawartość tłuszczu w tej okolicy.

Zostaw odpowiedź

Z Bloga

Raklama