ślub i wesele

Lut

01

Czego nie zakładać na ślub i wesele?

Opublikowane przez — Kategoria blog

Wiadomo, że najważniejszymi osobami podczas ślubu i przyjęcia weselnego są Młodzi i to na ich stylizacje każdy zwraca szczególną uwagę. Pamiętajmy jednak o tym, że gdy występujemy w roli gości, także powinniśmy w odpowiedni sposób strojem podkreślić rangę uroczystości, wyglądać przede wszystkim schludnie i elegancko. W przeważającej większości przypadków pary w naszym kraju organizują przyjęcia w takich miejscach, w których należy ubrać się elegancko, wyjątek to sytuacje, w których para narzeczonych podkreśli przy zapraszaniu gości, że zapowiada się letnie niezobowiązujące przyjęcie w ogrodzie z grillem – wówczas pozwolić sobie możemy na nieco luźniejszy outfit (ale także nie niechlujny czy byle jaki).

Czego nie zakładać na ślub i wesele?

Przyjęło się mówić, że kobiety powinny całkowicie zrezygnować z sukienek w kolorze białym, gdyż w tym dniu jest on zarezerwowany dla Panny Młodej. Niektóre z kobiet wychodzących za maż twierdza, że taka sytuacja by im nie przeszkadzała, lepiej jednak zdecydować się na kolor nieco ciemniejszy, chociażby barwę kości słoniowej czy też delikatny beż albo łososiowy – takie rozwiązanie zdecydowanie lepiej się sprawdzają.

Mawia się też, że niefortunnym wyborem okazuje się być sukienka czarna (chociaż czasami kreacje takich barw są wesela zakładane, zwykle występuje z nimi w duecie kolorowa biżuteria i inne barwne dodatki). Jednak spore grono osób bezapelacyjnie twierdzi, że jest to kolor zarezerwowany na zgoła inne okazje.
Kobiety powinny pamiętać o tym, że ich kreacje nie mogą zbyt wiele odsłaniać. Oczywiście jak najbardziej możliwy jest stylowy dekolt na plecach czy długość przed kolano, jednak kiedy w rezultacie wygląda się niczym na plaży – to na pewno nie jest strój, w którym powinno się świętować ślub i wesele bliskich osób.

Wart zwyczajnie mieć na uwadze kwestię wygody – jeśli sukienka jest tak krótka, że praktcyznie nie da się w niej tańczyć ani swobodnie poruszać, zdecydowanie lepiej darować sobie tego typu kreację i wybrać coś zupełnie innego.

Mówi się, że panowie nie powinni zakładać białego krawata, bo jest on zarezerwowany dla Pana Młodego. Oczywiście w grę nie wchodzą także białe skarpetki.

Najważniejsze zasada jest taka, że wszyscy weselnicy powinni dostosować swój strój do tego, jaki dress-code jest wymagany w danym miejscu. Gdy bowiem wiemy, iż przyjęcie ma się odbyć w pałacu – elegancja jest sprawa najistotniejszą. Na przyjęcie w ogródku działkowym można włożyć coś nieco bardziej w stylu casual, ale niech nie będzie to także t-shirt i dżinsy. Pamiętajmy, że Para Młoda może poczuć się urażona, jeśli ubierzemy się niechlujnie – i ma do tego prawo.

Gdzie szukać porad?

Po porady w kwestii ślubnego stroju dla gości, i Pary Młodej oraz w każdej innej ślubno – weselnej sprawie zapraszamy na www.towesele.pl. Dzięki lekturze na pewno każdej z par uda się urządzić perfekcyjny ślub i udane przyjęcie!

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 1311, dzisiaj: 1

  

Z Bloga

Raklama