Kwi

03

Czy suknia ślubna musi być biała?

Opublikowane przez — Kategoria blog

Ceremonia zaślubin to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Także i w twoim. Jej oprawa powinna zatem w pełni tobie odpowiadać – być dopasowana do twoich oczekiwań i potrzeb.

Jeśli tradycyjne rozwiązania nie do końca do ciebie przemawiają, nie bój się wyjść poza te standardy. Nikt nie powiedział, że oficjalne tak musi zostać wypowiedziane w murach Urzędu Stanu Cywilnego czy kościoła. To wy decydujecie, gdzie złożycie sobie przysięgę miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej. Podobnie sprawa się ma w kwestii strojów – twoja suknia nie musi być biała, a jego garnitur czarny. Macie wiele innych możliwości.

 Tradycyjna kreacja panny młodej jest biała. W ten sposób podkreślano niewinność i czystość białogłowej. Czasy się jednak nieco zmieniły. Dziś pary mieszkają ze sobą jeszcze długo przed ślubem. I nie spotyka się to już ze społeczną naganą, a wręcz przeciwnie – jest postrzegane jako rozsądne zachowanie. Czy więc biel jest nadal obowiązkowa? Niekoniecznie.

Współczesne salony sukien ślubnych oferują wiele opcji kolorystycznych. Zresztą nie tylko one. Barwy takie jak skorupka jajka, waniliowy krem, płynne toffi czy perłowa poświata księżyca to tylko niektóre określenia z jakimi się spotkasz. Oczywiście biel także między nimi występuje. Jednak to te pierwsze robią największą furorę. Suknia w delikatnym ecru ze złotymi zdobieniami nie jest już żadną nowością, a raczej dość powszechnym widokiem. Pamiętaj – w trakcie wyboru sukni – zarówno fasonu, jak i koloru – powinny prowadzić cię twoje własne upodobania. Tylko wtedy w swojej ślubnej kreacji będziesz się czuła naprawdę dobrze. Oczywiście istotny jest tu także twój kształt i typu urody. Pierwszy zdefiniuje ci krój. Drugi – kolor. Inna barwa sukni będzie odpowiadała jasnoskórym blondynkom, a inna śniadym brunetkom czy też paniom rudowłosym. Nie zapominaj o tym. Nie chcesz przecież w dniu swojego ślubu wyglądać za blado bądź wręcz odwrotnie podkreślić swoje płonące różem policzki. Oprócz koloru sukni będą miały na to wpływ także dodatki – welon, rękawiczki, bolerko, biżuteria i kwiaty. Wybieraj je rozważnie.

Zostaw odpowiedź

Z Bloga

Raklama