Cze

27

Czym należy się kierować serwując wino do obiadu lub kolacji?

Opublikowane przez — Kategoria blog

Planując proszony obiad lub kolację, zazwyczaj zastanawiamy się, jakie trunki będą idealnym dopełnieniem posiłku i często nasz wybór pada na wino.

Jest eleganckie, klasyczne i bardzo lubiane, dlatego warto wiedzieć, czym należy się kierować serwując ten alkohol.

Co pojawi się na stole?

Podstawowa zasada – wina dobieramy w zależności od tego, co planujemy podać naszym gościom. Wino czerwone bardzo dobrze pasuje przede wszystkim do różnego rodzaju potraw przygotowywanych w oparciu o mięso. Wino białe natomiast specjaliści polecają stawiać na stole w towarzystwie między innymi dań rybnych. Jeśli w planach mamy podanie kolacji czy obiadu składającego się z kilku dań, warto być przygotowanym na konieczność zmiany trunku.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby eksperymentować i łączyć ze sobą całkowicie nowe smaki, jednak na wypadek, gdyby nasi goście preferowali tradycyjne rozwiązania, dobrze jest mieć w zanadrzu wina odpowiednie do konkretnych potraw. Jeśli głowimy się nad wyborem wina i mamy wątpliwości, odwiedzając sklep winiarski o pomoc można poprosić sprzedawców.

Lepiej być przygotowanym na każdą ewentualność

Zasady zasadami, ale nie każdy musi im hołdować, dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest przygotowanie się na każdą ewentualność. Co to znaczy? Znając mniej więcej upodobania swoich gości, swój domowy barek można uzupełnić o kilka pozycji, które zazwyczaj pijają, niezależnie od tego, jakie potrawy planujemy podać. Dzięki temu, jeśli nie będą im odpowiadały trunki dostępne na stole, będzie można zaproponować coś z własnych zapasów i wtedy goście sami zdecydują, jakie wino chcą pić do konkretnego dania. Świętując jakąś konkretną okazję: urodziny, rocznicę ślubu itp. można zdecydować się na wina musujące, które są szczególnie popularne w czasie zabaw sylwestrowych.

Wybór wina do kolacji, obiadu lub jakiejkolwiek innej uroczystości jest w głównej mierze zdeterminowany przez menu, jakie gospodarze zaplanowali. Warto mieć to na uwadze, jednocześnie jednak nie zapominając o tym, w jakich trunkach gustują zaproszeni goście.

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 1302, dzisiaj: 1

  

Zostaw odpowiedź

Z Bloga

Raklama