Kwi

03

Jak wybrać obrączki ślubne?

Opublikowane przez — Kategoria blog

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w całym życiu. Dlatego właśnie przygotowania przez przyszłych małżonków są traktowane w pełni poważnie. Jednym z takich elementów, który ma wpływ na całe życie, jest oczywiście wybór obrączek ślubnych.

Warto zatem dowiedzieć się, w jaki sposób należy szukać obrączek, a także gdzie je zamówić, aby pod żadnym pozorem nie żałować podjętej decyzji.

Jak wybrać salon jubilerski?

Wybór obrączek powinno rozpocząć się od wyboru salonu jubilerskiego. Im jest bardziej renomowany, tym mniejsze jest ryzyko, iż zamówione obrączki ślubne nie spełnią naszych oczekiwań. Niestety na forach ślubnych nie brakuje rozgoryczonych narzeczonych, które odebrały ślubną biżuterię, która ostatecznie nie spełniła ich oczekiwań. Największym problemem jest jednak to, że jubiler, który nie wywiązał się z umowy, bardzo często nie poczuwa się do przyjęcia reklamacji. To właśnie dlatego, tak ważne jest, aby usługi jubilerskie były prowadzone na najwyższym poziomie. Markowe salony lub takie, które cieszą się dobrą opinią w Twojej okolicy, będą dobrym miejscem, aby złożyć zamówienie.

Jak wygląda składanie zamówienia na obrączki ślubne?

Gdy już wybierzemy się do konkretnego salonu jubilerskiego, powinniśmy odpowiedzieć sprzedawcy na kilka istotnych pytań. Z jakiego złota powinny być obrączki, jaki mają mieć dokładnie kształt, czy mają być wysadzane kamieniami szlachetnymi, a także czy po wewnętrznej stronie decydujemy się na grawer. Wszystkie takie aspekty zazwyczaj mają wpływ na cenę końcową. Ważne jest dokładne przymierzenie próbnych obrączek, dzięki czemu unikniemy ewentualnych poprawek. Jednak, jeżeli takie się zdarzą, to nie powinniśmy się przejmować, ponieważ renomowany zakład jubilerski, powinien nam go wykonać w cenie zamówienia. Często zdarza się również tak, że salony jubilerskie w ramach swojej usługi oferują jedno czyszczenie obrączek w ciągu najbliższego roku. W późniejszym terminie taka usługa może być już płatna. Gdy odbieramy obrączki, koniecznie powinniśmy sprawdzić, czy na pewno pasują. W innym przypadku powinniśmy jak najszybciej zgłosić poprawkę. Oczywiście w dobrze wyposażonym salonie jubilerskim przyszła panna młoda może zakupić pozostałą część biżuterii ślubnej.

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 1990, dzisiaj: 1

  

Z Bloga

Raklama