Wrz

08

Naszyjnik z pereł dla panny młodej

Opublikowane przez — Kategoria blog

Dobór odpowiedniej biżuterii ma szczególnie duże znaczenie w przypadku ważnych uroczystości. Szczególnie dobrze wiedzą o tym przyszłe panny młode, które na wybór biżuterii dopasowanej do fasonu sukni ślubnej, jednocześnie podkreślającej urodę panny młodej, potrafią poświęcić długie godziny. Jednak także panny młode ulegają urokowi biżuterii z pereł

Uniwersalny charakter biżuterii z pereł

W przypadku stylizacji ślubnej bardzo ważny jest kolor biżuterii oraz umiar w jej doborze. Z tego powodu jako uzupełnienie do efektownego dekoltu w sukni ślubnej wybierany jest naszyjnik z pereł, najczęściej w postaci pojedynczego sznura pereł lub też wykorzystujący perłę jako efektowną przywieszkę do delikatnego łańcuszka ze srebra czy złota.

Bardzo często biżuteria ślubna oferowana jest w postaci gotowych zestawów, w których oprócz naszyjnika z pereł pojawiają się także kolczyki z pereł oraz dodatkowo pierścionek lub bransoletka z pereł. Bransoletka również powinna być efektowna, ale jej efektowność powinna być oparta o prostotę. Może się składać z pojedynczego sznura pereł, choć równie ładnie się prezentują bransoletki złożone z potrójnego sznura pereł, który jest delikatnie spleciony. Jeśli wybieramy bransoletkę z kilku sznurów pereł z efektownym zapięciem, wówczas należy zrezygnować z zegarka. Natomiast perłowe kolczyki pasują każdej pannie młodej. Dodatkowo przy ślubnej fryzurze można również wykorzystać różnego rodzaju spinki, które wykończono perłami, aby w ten sposób stworzyć uniwersalną ślubną kreację.

Czego nie lubią perły

Istnieje kilka przesądów, związanych z perłami, jednak zamiast nich, warto się skupić na tym, czego perły nie lubią. Naszyjnik z pereł powinien być noszony bezpośrednio na ciele. Perły należy przechowywać oddzielnie, najlepiej na flanelowej podkładce lub w specjalnych woreczkach z jedwabiu, aby się ze sobą nie stykały, co może prowadzić do ich zarysowania.

Należy je zakładać po zrobieniu makijażu i po uczesaniu – nie wolno ich poddawać działaniu lakierów do włosów, perfum czy różnych składników mineralnych, wchodzących w skład pudrów i cieni do powiek. Wraz z wiekiem perły naturalne matowieją, jednak można temu procesowi zapobiegać regularnie czyszcząc perły wilgotną ściereczką z dodatkiem mydła, a następnie dokładnie je wycierając.

Jakie perły wybrać

Jeśli panna młoda wierzy w przesądy, wówczas swój komplet ślubny z perłami powinna kupić sama. Według niektórych wierzeń perły ofiarowane w prezencie przynoszą łzy i są źródłem nieszczęścia. Bez względu na to, ile jest prawdy w takich wierzeniach, samodzielnie kupione perły będą na pewno lepiej dopasowane do potrzeb panny młodej.

Na rynku, obok klasycznych białych pereł o idealnie okrągłym kształcie, dostępne są również perły jednostronnie wypukłe czy o nieregularnym kształcie. Najcenniejsze są oczywiście perły naturalne, które są perłami hodowlanymi. Także one są dostępne w różnych kolorach od bieli, poprzez różne odcienie błękitu, różu i fioletu, aż po szarości i czerń. Oczywiście w przypadku ślubnych stylizacji najpopularniejsze są perły białe, które mogą być perłami o zróżnicowanej wielkości. Przy wyborze pereł naturalnych należy pamiętać o tym, że wraz z upływem czasu takie perły stają się matowe, a ich kolor zmienia się na różne odcienie szarości. Ze względu na cenę na popularności zyskują perły sztuczne, z których można tworzyć naszyjniki o zróżnicowanej długości. W takich naszyjnikach obok idealnie okrągłych dużych pereł pojawiają się perły małe i o nieregularnym kształcie. Perły pasują do każdej kobiety, można je dobrać do stylizacji klasycznych, jak i bardzo nowoczesnych.

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 1227, dzisiaj: 1

  

Zostaw odpowiedź

Z Bloga

Raklama