Mar

16

Pomysły na efektowne wyjście z kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego

Opublikowane przez — Kategoria blog

To jeden z ważniejszych momentów podczas ślubu. Oficjalne wyjście Pary Młodej z kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego powinno mieć piękną, wyjątkową oprawę. Rzucanie ryżem czy monetami to nie jedyne pomysły. Obecnie pary coraz częściej decydują się na niestandardowe, ale równie spektakularne rozwiązania.

Zamiast ryżu ziarna zbóż

Rzucanie ryżu ma przynieść Parze Młodej szczęście, obfitość, a także gwarantować szybkie przyjście na świat nowego członka rodziny. Tradycja ta jest dość znana. Niewiele osób wie jednak, że niegdyś zamiast ryżu podczas wyjścia świeżo upieczonych małżonków rzucano ziarna zbóż. To piękny zwyczaj nawiązujący do dawnych wierzeń, a także sposób na to, by w jasny i zarazem miły sposób podkreślić zapomniane już nieco zwyczaje. Jeśli bierzecie ślub w małym wiejskim kościółku, rzucanie ziaren zbóż okaże się o wiele bardziej romantyczne.

Jeśli nie grosiki, to płatki róż

Obsypywanie Młodych grosikami to również tradycja, która ma na celu zapewnienie bogactwa i dobrobytu. Jeśli jednak ten sposób nie przypadł Wam do gustu, polecamy delikatne i lekkie płatki róż bądź innych kwiatów. Będą wyglądać romantycznie, a Wy poczujecie się naprawdę wyjątkowo. Wyjście z kościoła lub USC w fontannie płatków wygląda niezwykle naturalnie.

Własnoręcznie wycięte konfetti

Innym, ciekawym i tanim pomysłem na efektowne wyjście po zaślubinach jest również konfetti. Możecie je wyciąć z kolorowego papieru lub starych gazet. Nie tylko będzie się świetnie przy tym bawić, ale zadbacie też o piękną oprawę po opuszczeniu kościoła lub USC. A konfetti? Niech przybierze kształt serduszek, kółek lub innych, preferowanych przez Was wzorów.

Romantyczne bańki mydlane

Dobra zabawa i piękna oprawa w jednym? Postawcie na bańki mydlane. Nawet nie spodziewacie się, jak cudowny efekt można osiągnąć z ich pomocą. Pięknie prezentują się na fotografiach, są lekkie i wdzięczne, a do tego nie pozostawiają po sobie żadnego bałaganu. Spodobają się zarówno starszym, jak i młodszym gościom, na których zapał podczas robienia baniek możecie liczyć.

Zimne ognie lub lampiony

Bierzecie ślub wieczorową porą? Rozświetlcie wyjście z kościoła lub USC z pomocą zimnych ogni lub lampionów szczęścia. Obie propozycje zapewniają zniewalający efekt. Zimne ognie to niedrogi pomysł, a przywoła na myśl życzenia, które składamy sobie, witając Nowy Rok. Lampiony szczęścia to z kolei niecodzienne, ale piękne rozwiązanie, które zaangażuje wszystkich do tego, by Wasze wyjście po zaślubinach zapadło wszystkim głęboko w pamięć.

To jednak nie jedyne pomysły na wspaniałe wyjście. Więcej inspiracji ślubnych znajdziecie na zareczyny.pl

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 2035, dzisiaj: 1

  

Zostaw odpowiedź

Z Bloga

Raklama